RS11448__ZZS1396-scrÖt magyar egyetem – köztük a Semmelweis Egyetem – is felkerült a leideni egyetem 2014-es világrangsorára, amelyet a felsőoktatási intézményekben dolgozó oktatók és kutatók publikációinak száma, valamint idézettsége alapján állítanak össze évről évre.

A magyar szakegyetemek közül a Semmelweis Egyetem áll az első helyen a leideni egyetem 2014-es világrangsorában, amely tavaly még nem is szerepelt a listán. A 750-es listán az Eötvös Loránd Tudományegyetem az 540., a Semmelweis Egyetem az 541., a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem a 561., a Debreceni Egyetem a 698., míg a Szegedi Tudományegyetem a 707. helyen szerepel.

RS15177_KA-20140410-IMG_9596-fok-kari-napok-scrA rangsort az idén a Rockefeller, az MIT és a Harvard vezeti. A Centre for Science and Technology Studies 2007 óta minden évben nyilvánosságra hozza rangsorát: a kutatók eddig ötszáz egyetemet és főiskolát vizsgáltak – ezek fele európai volt -, az idén azonban 750 intézményt rangsoroltak. Az intézményeket a hallgatók teljesítménye helyett az oktatók kutatói tevékenysége, publikációik száma és idézettsége alapján rangsorolták. Azt is figyelembe veszik, hogy a publikációk közül melyek tartoznak az adott szakterületen megjelenő tanulmányok legtöbbet idézett tíz százalékához.

Tóth-Szabó Szilvia

Forrás: eduline.hu