akademiai_dijA 185. ünnepi közgyűlésen dr. Pálinkás József, az MTA elnöke átadta az Akadémia kiemelkedő elismeréseit: az Akadémiai Díjakat, az Akadémiai Újságírói Díjat, a Wahrmann Mór-érmet, valamint az Arany János-életműdíjat.

Akadémiai Díjjal ismerték el dr. Bánhegyi Gábornak, az MTA doktorának, a Semmelweis Egyetem Orvosi Vegytani, Molekuláris Biológiai és Patobiokémiai Intézet igazgatójának az endoplazmás retikulum metabolikus és redox homeosztázisának tanulmányozásában elért jelentős eredményeit, valamint az endoplazmásretikulum-stressz folyamatainak feltárását célzó kutatásait.

banhegyi_gabor
Az Akadémiai Díjat az MTA elnöksége adományozza az utolsó öt évben elért és már értékelhető tudományos visszhangot kiváltó, konkrét egyéni vagy kollektív kutatási eredmény, szakkönyv elismerésére.

Tóth-Szabó Szilvia

Fotó: Szigeti Tamás