Semmelweis Orvostudományi Egyetem Alapítvány az egyetemi alapfeladatok ellátásának támogatása keretében idén a Korányi projekthez kapcsolódóan gyűjt felajánlásokat. Az egy százalékból befolyó támogatásokat olyan betegjóléti intézkedésekre és beszerzésekre fordítaná, amelyek nem fedezhetők költségvetési vagy uniós forrásból. Többek között a felajánlásokból lehetne létrehozni az új épület kápolnáját, és szintén a felajánlásokból lenne fedezhető az épület körüli kertrendezés, ami virágok, bokrok telepítését jelenti.

A Semmelweis Orvostudományi Egyetem Alapítvány adataival kitöltött rendelkező nyilatkozat letölthető ezen a linken.

Adószáma: 18014448-1-42

A Semmelweis Egyetemen jelenleg folyik az új, hétszintes Központi Betegellátó Épület építése az Üllői úti, Klinikák metrómegállónál található területén, részben költségvetési, részben uniós forrásból. Az új Központi Betegellátó Épületben radiológia, központi laboratórium, az országban egyedülálló intenzív osztály, traumatológia, valamint ortopédiai osztály is helyet kap.

Az alapítvány gazdálkodásáról és működéséről szóló korábbi cikkünk itt olvasható.