the-times-education-supplementIdén először készítette el a londoni székhelyű Times Higher Education a feltörekvő gazdaságú és a BRICS államok (Brazília, Oroszország, India, Kína, Dél-Afrika) felsőoktatási intézményeinek összehasonlítását. A „The BRICS and Emerging Economies Rankings 2014” elnevezésű, 100 intézményt listázó egyetemi rangsorra három magyar egyetem került fel: a Semmelweis Egyetem a hatvanadik helyre került holtversenyben a Debreceni Egyetemmel, míg a Szegedi Tudományegyetem a 93. helyen végzett. A lista elkészítéséhez 22 feltörekvő gazdasággal rendelkező ország, illetve a BRICS államok egyetemeit hasonlították össze.

A Thomson Reuters által biztosított adatok alapján a Times Higher Education minden év októberében publikálja az átfogó egyetemi világranglistáját, „Times Higher Education World University Rankings 2013-2014” címmel. A 400-as lista élvonalába hagyományosan elsősorban amerikai és brit egyetemek kerültek, magyarországi intézmény nem szerepelt a rangsorban. Éppen a gazdag országok túlsúlya miatt döntöttek úgy a rangsor készítői, hogy idén először készítenek egy olyan specializált listát, amely jobban reflektál a helyi és gazdasági szempontok is – magyarázta Phil Baty szerkesztő.

DP