P1040387A XXI. Európai Gasztroenterológiai Kongresszus (UEG Week) Endoszkópos Asszisztensi Szekciójának (ESGENA) fődíját Tari Krisztina, a Semmelweis Egyetem I. Sz. Sebészeti Klinika vezető endoszkópos szakasszisztense első magyarként vehette át Berlinben.

Az Európai Gasztroenterológiai Társaság éves konferenciájának keretein belül megrendezett European Society of Gastroenterology and Endoscopy Nurses and Associates (ESGENA) konferenciáján az előadásokat üléselnökök, a kiállított posztereket pedig négyfős szakmai bizottság értékelte. Az Európai Gasztroenterológiai Társaság Endoszkópos Asszisztensi Szekcióján az első három helyezettet díjazták, idén először pedig magyar vehette át az első helyezést.

Krisztina Tari1

Az ESGENA konferenciája nem csak arra lehetőség, hogy a szakma képviselői találkozhassanak egymással szerte Európából, Ázsiából, Ausztráliából, sőt Észak-és Dél-Afrikából, a jelentkezőknek lehetőségük van meglátogatni az Európai Gasztroenterológiai Kongresszus programjait is.

Mozer Mária