RS7663__ZZS0999-scr (2)A Semmelweis Egyetem több munkatársa is elismerésben részesült a Batthyány-Strattmann László születésének évfordulója alkalmából rendezett szakmai ünnepségen. A díjakat dr. Szócska Miklós egészségügyért felelős államtitkár adta át november 5-én az Emberi Erőforrások Minisztériumában.

Az ünnepségen Batthyány-Strattmann László-díjat vehetett át dr. Nagy Zoltán Zsolt, a Szemészeti Klinika egyetemi tanára, igazgatóhelyettese, az Egészségtudományi Kar dékánja; dr. Szabolcs István, az  Egészségtudományi Kar Dietetikai és Táplálkozástudományi Tanszékének egyetemi tanára, tanszékvezetője; valamint dr. Túry Ferenc, az Általános Orvostudományi Kar Magatartástudományi Intézetének igazgatója, egyetemi tanára.

Batthyány-Strattmann László díjjal azokat tüntetik ki, akik szakmai vagy közszolgálati munkájukkal hozzájárultak az egészségügyi és szociális, valamint családvédelmi ellátás fejlesztéséhez. Az életműdíjat az e tevékenység során elért évtizedes kimagasló teljesítmény vagy eredmény elismerésére ítélik meg. A kitüntetésben évente legfeljebb ötven szakember részesülhet.

Batthyány-Strattmann László születésének évfordulója alkalmából Miniszteri Elismerő Oklevelet kapott Vér Éva, a Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika műtős szakasszisztense. Miniszteri Elismerő Oklevélben részesült az I. Sz. Sebészeti Klinika Aneszteziológus Szakasszisztensi Munkacsoportja, melyet a munkacsoport nevében Köviné Drabb Judit vett át.

Dr. Tomcsányi Teodóra professzor emerita, a Semmelweis Egyetem Egészségügyi Közszolgálati Kar, Mentálhigiénés Intézetének igazgatóhelyettese Semmelweis díjban részesült.

RS7662__ZZS0998-scr (1)

Az idei díjátadó ünnepségen a Semmelweis Egyetem Medikus Zenekarából alakult kamaraegyüttes zenélt.

Mozer Mária

6kép