20130913-IMG_7932-gal-megemlekezes-urologia-web dr. Balogh Ferenc egyetemi tanárra emlékeztek rokonai, tanítványai, tisztelői az Urológiai Klinikán szeptember 13-án megrendezett ünnepségen. Balogh professzor 1963 és 1974 között a Pécsi Orvostudományi Egyetem, majd 1986-ig a Semmelweis Egyetem Urológiai Klinikájának igazgatója, később professor emeritusa volt. Kiemelt érdeklődési területe az urológiai daganatos betegségek kutatása volt, az új diagnosztikus radiológiai, laboratóriumi és endoszkópos módszerek urológiai alkalmazásának kiszélesítése. Mint az az ünnepségen elhangzott: a Magyar Urológus Társaság és az Urológiai Szakmai Kollégium elnökeként, továbbá az Országos Urológiai Intézet igazgatójaként a magyar urológiai betegellátás egészének javításán fáradozott.

20130913-IMG_7909-gal-megemlekezes-urologia-webDr. Nyirády Péter, az Urológiai Klinika igazgatója az egykori intézetvezető munkásságára emlékezve kiemelte: dr. Balogh Ferenc indította el és honosított meg a magyar urológiában a korszerű uroonkológiai sebészetet. Elsőként végzett szervmegtartó műtéteket, és gyakorlatilag ő volt az első igazi magyar urológus, aki uroonkológia tárgykörben komoly dolgokat vitt véghez. „Büszkék lehetünk rá, a mai napig ő az egyetlen, aki az Európai Urológus Társaság Kongresszusát nagy sikerrel megrendezhette 1986-ban” – fogalmazott dr. Nyirády Péter a megemlékezésen, kiemelve, hogy Balogh professzornak köszönhető az is, hogy a 80-as években felújították az Urológiai Klinikát.

A megemlékezés a Farkasréti temetőben koszorúzással zárult.

Kiss-Bódi Bernadett