Régen nem látott árhullám vonul le a Dunán. A folyó veszélyezteti a Semmelweis Egyetem Horányban levő üdülőjét is. A Szigetmonostori Önkormányzat minden tőle telhetőt megtesz a település védelmére, de a feladat meghaladja erejüket. A Semmelweis Érdekvédelmi Szövetég egyeztetve az önkormányzattal kéri az egyetem polgárait, hogy június 7-én (pénteken) csatlakozzanak a gátakon dolgozó önkéntesekhez.

Kérjük, aki tud, segítsen!

Leginkább a gátak homokzsákkal történő megerősítésénél várnak segítséget! Aki tud ásót vigyen! Gumicsizmát és esőkabátot hozzon magával!

Jelentkezni a Semmelweis Érdekvédelmi Szövetségnél lehet az 53804 egyetemi melléken, a 215-3311-es telefonszámon, vagy a 06-20-663-2885-s egyetemi mobiltelefonszámon lehet!

Fogjunk össze!

Semmelweis Érdekvédelmi Szövetség

Az egyetem vezetőségének döntése értelmében a védekezésben szervezetten részt vevő munkatársak részére az önkéntes és közérdekű munkavégzésre tekintettel fizetett távollétet biztosít a Semmelweis Egyetem a munkák idejére, amennyiben a dolgozó távolléte nem akadályozza az egyetem működését.