University Ranking2A második legjobb magyar felsőoktatási intézmény lett a Semmelweis Egyetem az URAP rangsorban, míg a világranglistán az 532. helyet szerezte meg. Az egyetemhez érkezett hivatalos értesítés kiemeli: a törökországi Middle East Technical University által összeállított rangsor 2500 felsőoktatási intézményt vizsgál kizárólag a tudományos teljesítményt mérő objektív adatok alapján. A tudományos előadásokon, publikációkon és nemzetközi együttműködés minőségén alapuló rangsort először 2010-ben készítették el. A vizsgált hat mutató a tudományos publikációk száma, az idézettség, vizsgálják a tudományos produktivitás fenntarthatóságát, folyamatosságát az összes elérhető tudományos irodalom, konferenciaanyag, előadás-dokumentáció alapján, azoknak az újságoknak az impakt faktorát, amelyekben az eredeti és az idézett közlemények megjelentek, valamint azt, hogy az összes tudományos publikáció mekkora része született külföldi egyetemekkel együttműködésben.

SzZs