Az összesített pontversenyben a második helyen végzett a Semmelweis Egyetem csapata a Medikus Kupán, melyet idén Pécsett rendeztek meg április 5. és 7. között.

Aranyérmes lett a Semmelweis Egyetem női kézilabda és a férfi röplabda csapata, második helyen végzett a férfi kézilabda, a vízilabda, illetve a labdarúgó csapat, valamint bronzérmet szerzett a női és a férfi kosárlabda, továbbá a női röplabda csapat.

20130409-IMG_4679-medikus-kupak-web

A programban idén szerepelt először a vízilabda, melynek eredménye nem számított bele az összpontozásba.

medikus kupa1Kiemelkedő egyéni teljesítményükért több Semmelweises hallgató is különdíjat kapott. Kézilabdában a legtechnikásabb játékos Karen Siegerud és Kondor Máté, a legjobb kapus Lukács Tamás lett. Labdarúgásban a legtechnikásabb játékosnak Jakob Jarasst választották. Röplabdában a legjobb feladó különdíját  Cséka Anna és Asztalos András kapták. Vízilabdában a legtöbb gólt Legeza Péter szerezte.

T-Sz.Sz.