20130326-IMG_3220-thai-ujsagirok-patologia-webA Semmelweis Egyetem járt a Thaiföldi Királyság nagykövetségének delegációja. A csoport tagja volt négy újságíró, akiket dr. Molnár Mária Judit tudományos rektorhelyettes és Pop Marcel nemzetközi kapcsolatok igazgató kalauzolt.
Az újságírók megnézték a I. Sz. Patológiai Intézetet, és információkat kaptak az egyetemen folyó tudományos és gyógyítói munkáról, valamint az oktatásról.

20130326-IMG_3247-thai-ujsagirok-patologiaA thai delegáció látogatásának célja Magyarország és a Semmelweis Egyetem népszerűsítése Thaiföldön, továbbá  magyar és thai egyetemek közötti együttműködés elősegítése. A delegáció programjában szerepel még a Műegyetem, a Tan Kapuja Buddhista Főiskola, a Parlament, a Külügyminisztérium és a Széchényi Fürdő, illetve találkozók a helyi thai közösség tagjaival.

T-Sz.Sz.