eötvosKihirdették a Nemzeti Kiválóság Program (NKP) keretében meghirdetett Eötvös Loránd Hallgatói Ösztöndíj pályázat, az Apáczai Csere János Doktoranduszi Ösztöndíj pályázat, a Magyary Zoltán Posztdoktori Ösztöndíj valamint a Jedlik Ányos Doktorjelölt Ösztöndíj nyerteseit.

Az Eötvös Loránd Hallgatói Ösztöndíj pályázat célja a tehetséges hallgatók kutatási tevékenységének és szakmai fejlődésének támogatása, amelynek eredménye magas színvonalú, figyelemre méltó publikáció (szakdolgozat, diplomamunka, TDK-dolgozat vagy tudományos cikk), vagy egyéb – az adott tudományágban releváns – tudományos, művészi alkotás, illetve a doktori tanulmányok megkezdésére való felkészülés.

Szintén az NKP keretében hirdették meg az Apáczai Csere János Doktoranduszi Ösztöndíj pályázatot, amelynek tizenkét nyertese közül egy kötődik a Semmelweis Egyetemhez. Ez a pályázat a kiemelkedő tudományos eredményeket felmutató doktoranduszokat támogatja 12 hónapon át.

A Jedlik Ányos Doktori Ösztöndíj a doktorjelöltek támogatására jött létre. Azok a doktorjelöltek nyerhetik el, akik doktori tanulmányaik alatt kiemelkedő eredményességgel kutattak, a támogatási időszakban aktívan részt vesznek egy adott kutatási, fejlesztési projektben magyarországi felsőoktatási, akadémiai vagy nonprofit kutatóhelyen, vállalják, hogy az ösztöndíjas időszak alatt egy adott magyar felsőoktatási intézményben végzik és/vagy hasznosítják tudományos kutatásukat, a támogatási időszak végéig benyújtják disszertációjukat.

A Magyary Zoltán Posztdoktori Ösztöndíj célja a fiatal, tehetséges oktató-kutatók, művészek anyagi és szakmai támogatása, a kiemelkedő kutatási, fejlesztési teljesítmény ösztönzése és elismerése, valamint a tudományos utánpótlás képzésének és biztosításának elősegítése.

A Társadalmi Megújulás Operatív Program részeként megvalósuló Nemzeti Kiválóság Program célja a kimagasló oktatási, kutatási tevékenység ösztönzése a nemzetgazdasági, valamint az európai gazdasági térség szempontjából jelentős eredmények elérése érdekében. DP
Forrás: Közigazgatási és Igazságügyi Hivatal

A Semmelweis Egyetemhez kötődő ösztöndíjasok és kutatási témáik:

Eötvös Loránd Hallgatói Ösztöndíj

Németh Balázs Tamás: A cGMP-jelátvitel farmakológiai modulációja diabeteses cardiomyopathiában

Szőnyi András: A felszálló szerotonerg rendszer szinapszisainak molekuláris neuroanatómiája

Schuth Gábor: Excentrikus combhajlító edzés hatása 10-11 éves leány kézilabdások hagyományos és funkcionális H/Q arányára

Kerényi Áron: A hiperkapnia szerepe a hipoxiás-iszkémiás agykárosodás állatmodelljében

Sydó Nóra: Az elektrokardiográfia szerepe a sportolók kardiológiai szűrésében

Sztupinszki Zsófia: Génkópiaszám-változás összefüggése tumoros betegek túlélésével

Apáczai Csere János Doktoranduszi Ösztöndíj

Dr. Károlyi Mihály Gábor: Humán atheroscleroticus coronaria plakkok vizsgálata 256-szeletes CT-vel ex vivo modellen