Mind a hat karról érkeztek hallgatók az Általános Orvostudományi Kar Hallgatói Önkormányzata által szervezett Semmelweis Jégfarsangra. A rendezvénynek helyt adó fővárosi Városligeti Műjégpályán este fél kilenctől  éjfélig korcsolyázhattak a résztvevők a közel tizenkétezer négyzetméter területű pályán.

Az egyetem külföldi és magyar hallgatói idén is ingyenesen vehettek részt a rendezvényen az Egyetemi Hallgatói Önkormányzat kari részönkormányzatainak köszönhetően. Az időben érkezők – a készlet erejéig – korcsolyát is ingyen bérelhettek.

A rendezvény programját jelmezverseny is színesítette. A legsikeresebb jelmezek viselői közt nyereményeket osztottak ki a hallgatói képviselet szervezői, különdíjként a március 8-i Semmelweis Karneválra nyerhettek jegyet az indulók. Az este során egy mérkőzés erejéig az egyetem jégkorongcsapata is bemutatkozott. A rendezvény lebonyolítását a Hallgatói Önkormányzat tisztségviselői és önkéntesei segítették. KB

Fotó: Hallgatók