nemz jo KKapcsolódva az Orvos-, Fogorvos- és Gyógyszerésztudományi Diákköri Konferenciához, idén másodszor nemzetközi TDK-t is rendeztek a Semmelweis Egyetemen. Mint azt dr. Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem Tudományos Diákköri Tanácsának elnöke a megnyitón elmondta: ebben az évben 53 fiatal kutató érkezett 14 egyetemről, a világ különböző tájairól. 21 Semmelweis Egyetemre járó hallgató mellett 32-en külföldről jöttek, többek között Moszkvából, Kassából, Varsóból, Heidelbergből és Rotterdamból.

Dr. Merkely Béla kiemelte, a nemzetközi TDK a Magiszter program támogatásával valósul meg, amely lehetővé teszi a fiatal kutatók számára, hogy belépjenek a tudomány életbe elkezdjék karrierjüket.

A konferencia nyitó előadását Mihail Blagonravov (People’s Friendship University of Russia) tartotta, „Human biorhythms  and their disorders” címmel. DP
Fotó: D. Kiss Balázs