Egészségügyi szervezőket avattak az Egészségügyi Közszolgálati Karon, a Semmelweis Egyetemen. Idén a negyedik évfolyam végzett, közülük négyen kiváló eredménnyel.

Dr. Dinya Elek oktatási dékánhelyettes az ünnepségen emlékeztetett arra, hogy a tudomány fejlődése, a körülöttünk lévő kihívások tették szükségessé a kar létrehozását, amellyel nagyobb teret kapott az egyetemen az egészségügyi informatika, az egészségügyi szervezés, a menedzsment, így az egészségügyben dolgozó szakemberek komplexebb módon járulhatnak hozzá a gyógyítás sikeréhez.
Dolgozni és tanulni is megtiszteltetés ezen az egyetemen, mert itt a tudás színvonala nem csak követelmény, hanem elvárás is minden résztvevőtől – fogalmazott.

Az egészségügyi szervezők az ünnepségen esküt tettek, majd dr. Hunyady László általános rektorhelyettes és dr. Gaál Péter, a kar dékánja kézfogásukkal erősítették meg az avatást.

T-Sz.Sz.