A „Képzési programok támogatása a Semmelweis Egyetemen az egészségügyi ágazat szolgáltatás-fejlesztése érdekében” projekt (TÁMOP-6.2.2.A-KMR/11-1-2012-0012) keretében az egyetem 40 dolgozója részben felnőtt illetve gyermek aneszteziológiai és intenzív szakápoló képzésben vesz részt, kilenc orvosnak lesz lehetősége szakvizsgát szerezni, egy szakorvosnak pedig a második szakorvosi képzést fejezheti be.
Dr. Szabó András igazgató tájékoztatása szerint a projekt célja, hogy a Semmelweis Egyetem klinikáin munkaviszonyban foglalkoztatott szakorvosok, szakdolgozók, valamint szakorvos jelöltek képzési támogatása révén megpróbálják megállítani az elvándorlást. Magasabb képzettségű és kompetencia szintű munkatársakkal a betegellátás színvonala emelkedik majd a klinikákon – vélekedett.

T-Sz.Sz.