Októberben is megrendezték a Rezidens Szalont, a téma ezúttal a diabetológia volt.
Dr. Körner Anna, az I.Sz. Gyermekklinikáról „A diabetes mint spektrum betegség” címmel tartott előadást. Elmondta, a molekuláris-genetikai ismeretek bővülése nyomán kiderült, hogy egyes, korábban nehezen besorolható diabétesz formák hátterében egy bizonyos gén mutációja áll, ezek alkotják a monogénes diabetes formákat. Ezekről és a klasszikus diabétesz formákról is beszélt előadásában a Semmelweis Egyetem I. Sz. Gyermekklinika docense, Diabétesz és Endokrinológiai Osztály vezetője. Ezt követően a diabetológiai munkacsoport egy tagja, dr. Derzbach László tartott előadást a diabeteses ketoacidosis jellemzőiről, korszerű kezeléséről és esetleges buktatóiról.

A szakmai részt Fertőszögi Péter művészettörténész, a KOGART alapítvány kuratóriumi elnökének előadása követte. Érdekfeszítő, saját tapasztalatokat is felvonultató beszámolójában a festményhamisítás történetéről, annak „művészetéről” mesélt. A programot a Semmelweis Egyetem díjnyertes borainak kóstolója zárta.

D.L.
T-Sz.Sz.