Az ELTE két kara, valamint a Semmelweis Egyetem orvostudományi kara vezeti a legjobb egyetemek listáját. Az összes felsőoktatási intézmény 167 kara között lett idén is a harmadik legjobb. Ezzel megtartotta elsőségét a magyarországi orvosi karok között, mivel a Szegedi Tudományegyetem mögötte, a negyedik helyen végzett.
Az orvos- és egészségtudományi képzés területén a hallgatói kiválóság rangsorát is a Semmelweis Egyetem (SE) vezeti, itt tanulnak a legjobb eredményű diákok. A Semmelweis Egyetemet a hallgató kiválóság tekintetében mindössze három, nem orvosi egyetem előzte meg.

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem hat éve vezeti az egyetemi-főiskolai összesített rangsort, idén a Semmelweis Egyetem az előkelő negyedik helyen végzett.
A HVG a minősített oktatók száma és aránya, a hallgatók tanulmányiverseny-eredményei, jelentkezés- és pontszámadatai alapján állítja össze nyolcadik éve a felsőoktatási rangsort.

forrás: hvg
CzR