A tavalyihoz hasonlóan idén is pihentető programok színesítik a Kutatók Éjszakáját. A  Semmelweis Egyetem Elméleti Orvostudományi Központjában azok a hallgatók, munkatársak lépnek fel, akik a mindennapi tudományos munka mellett maguk is tehetségesen zenélnek, táncolnak. 18 órakor Kővári Gergő zenél, aki – főként humán genetikai érdeklődésű gimnazistaként – az „utánpótlást képviseli, Mentes Dorottya szóló és duett és csoportos számokkal is fellép. Móré Dorottya, az Általános Orvostudományi Kar harmadéves hallgatója indiai táncot ad elő, amely egy táncosnő készülődését mutatja be, mielőtt táncát az isteneknek felajánlaná. Hegedűs Dorottya orientális táncos tapasztalt fellépő, akinek tartós szerelme a hastánc. 2010 óta több versenyen és rendezvényen is táncolt már, komoly helyezéseket is elért.

A Zenélő Sportolók műsora igazi meglepetés lesz, a baráti társaságból létrejött formáció rendszeres vendég az egyetemi rendezvényeken, és több fényes eredményt elért már a Virtuózok viadalán. A Kutatók Éjszakáján Muntyán Nóra, Rancz Lívia, Kosjenka Mikulcic, Tóth Márton, Mikolai Mátyás és Mikolai Marcell lépnek fel. dr. Adorján István, az Anatómiai, Szövet- és Fejlődéstani Intézet tudományos munkatársa latin versenytáncos, Fehér Virgíniával, a Magyar Táncművészeti Főiskola végzős hallgatójával együtt lép fel. A harmadéves Makkos András alsós kora óta táncol a Csillagszemű táncegyüttesben, most Dél-Alföldi táncokkal készül. Kátai Anna, az Általános Orvostudományi Kar másodéves hallgatója tizenhárom éve zongorázik a Rácz Aladár Zeneiskolában, műsora: Chopin Cisz-moll nocturne. Kesjár Katinka, a Fogorvostudományi Kar másodéves hallgatója a Tavaszi Fesztiválon a Virtuózok viadalán második díjat nyert el, a Kutatók Éjszakáján Bartók Béla Román népi táncok, illetve Beethoven Három kontratánc című műveit hallhatják előadásában az érdeklődők. Kolossváry Márton Chopin B-moll nocturne mellett három saját szerzeményt ad elő. Az egyetem harmadéves hallgatója fiatal kora óta érdeklődik a zene iránt, tíz éves kora óta zongorázik. Az Egyetem téri Don Bosco Ének és Zenekar 1975-ben alakult, az együttesben az általános iskolásoktól egyetemet végzett felnőtt ifjúságon keresztül az idősebb generációig mindenféle korosztály megtalálható. A zenekarból a Kutatók Éjszakájára összeálló kamarazenekar tagjai közül többen orvosok, de a hivatásos zenésztől a bölcsészeken keresztül a mérnökig sokféle végzettségű ember zenél itt együtt. Este Henter Andrea és tanítványai, dr. Ijjasné Pilissy Rita, dr. Hegyi Márta, és dr. Balogh Zsuzsanna lép fel az Elméleti Orvostudományi Központban. A Jókai Néptánccsoport 1992-ben alakult a budapesti Svábhegyen. Mára közel 150 gyermek és fiatal tanulja a magyar néptáncot, hagyományokat és népi kultúrát. A Kutatók Éjszakájára mintegy fél órás programmal készülnek. Szörényi Tamás hét éves kora óta zongorázik, az utóbbi években többnyire saját improvizációival lép fel. A Kutatók Éjszakáján olyan dallamok, ritmusok lesznek hallhatók, melyek ott születnek a színpadon.

Tervezett műsor:

18.00-18.30 Kővári Gergő