A 26 éremmel (9 arany, 10 ezüst, 7 bronz) zárult úszó Európa bajnokságon a Semmelweis Egyetem TSK Úszás és Vízi Sportok Tanszékének négy tanára vett részt. Dr. Tóth Ákos mesteredző, volt szövetségi kapitány (három országban is), immáron ötödször az EB verseny igazgatója volt.

Kovácshegyi Ferenc mestertanár tanítványa Gyurta Dániel, eredményei közismertek. Szintén az Ő tanítványa Gyurta Gergely is, aki „A” szintet úszott a londoni olimpiára és immáron biztos résztvevő, valamint 1500 méter gyorson bravúros versenyzéssel bronzérmet szerzett.

A dobogón – a LEN és a MUSZ (Magyar Úszó Szövetség) kérésére – dr. Sós Csaba mesteredző adhatta át az érmet. A versenyigazgató stábjának pedig tagja volt Szájer Péter, egyetemi tanársegéd, a TFSE úszószakosztály edzője.