A Wekerle Sándor Alapkezelő pályázati kiírásának megfelelő tanulmányi tervet nyújtottak be, vagy egyéb tanulmányi célú támogatásban részesültek azok a diákok, akiknek előadásait a Kerpel Tehetségnapon, az I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinikán hallgathatták meg az érdeklődők.

Az öt éve működő programot dr. Kellermayer Miklós, a Semmelweis Egyetem tudományos rektorhelyettese az egyetem egyik zászlóshajójaként jellemezte, és megnyitó beszédében különleges élménynek nevezte, hogy mentorként is jelen lehet az eseményen. Dr. Kellermayer Miklós visszaemlékezett arra is, amikor először felvételiztetett a tehetséggondozó programba belépő hallgatókat. „Nem szokványos felvételi vizsga volt, olyan témákról lehetett beszélgetni, amelyek ritkán kerülnek elő a mindennapokban. Olyan tehetségek, mélységek, lelkületek tárultak fel, amilyennel ritkán találkozik az ember.”

Dr. Kellermayer Miklós a bibliai talentum történetre is utalt. „Nem az a lényeg, hogy ki-ki mennyi talentumot hoz magával, hanem az, hogy ezt milyen képességgel, milyen intenzitással tudja sokszorozni. Az előadók, és a program résztvevői arról tesznek tanúbizonyságot, hogy ezt nagy intenzitással művelik – ki-ki a saját területén.”
Dr. Szabó Attila a Kerpel-Fronius Tehetséggondozó Program titkára kiemelte: Ez a program csak támogatásokkal tud működni, melyek általában pályázatok formájában elérhetőek. „Nagy öröm, hogy elindult a Nemzeti Tehetség Program, mert ennek kapcsán az elmúlt 12 hónapban folyamatosan lehetőségünk volt arra, hogy konkrétan a tehetségek számára pályázzunk.”

A tehetségnap előadói:

Gara Edit (AOK VI., Témavezető: dr. Földes Gábor) Humán embrionális őssejt-eredetű endothel-sejtek: terápiás angiogenesis kardiovaszkuláris betegségekben

Kovács Hajnal Anna (AOK V., Témavezetők: dr. Péterfi Zalán és dr. Geiszt Miklós): Egy új szívspecifikus fehérje jellemzése

Dr. Kristóf Katalin rezidens (Témavezetők: dr. Bajtay Zsuzsanna és dr. Madách Krisztina): A molekuláris mimikri szerepének vizsgálata a szepszisben

Kovács Attila (AOK VI., Témavezetők: dr. Apor Astrid, dr. Nagy Andrea): A bal kamrai remodeling, a diasztolés funkció és a torziós mechanika összefüggésének vizsgálata fiziológiás és patológiás bal kamra hipertrófia esetén.

Kolonics Ferenc (AOK V., Témavezető: dr. Tímár Csaba): Csapataink harcban állnak – immunsejtjeink viselkedése a túlerővel szemben

Marton Orsolya (TF PhD, Témavezető: dr. Radák Zsolt): Edzésre bekövetkező mitokondriális biogenezis edzésre érzékeny és edzésre kevésbé érzékeny patkányoknál

Horváth N. Orsolya (AOK V., Témavezetők: dr. Kopp Mária, Tóth Mónika Ditta): Öngyilkossági kísérletek elemzése a módszer, az ok és az alapbetegségek függvényében

SzZs