Fotók: attekovacs.com

Immár harmadik éve hirdeti meg országos borversenyét a Semmelweis Egyetem, és akárcsak az előző években, ezúttal is a tehetséges, minőség iránt elkötelezett, fiatal – 45 éven aluli – magyar borászoknak kíván megjelenési, megmérettetési lehetőséget biztosítani. Az évszázados hagyományokkal és hírnévvel rendelkező tudományos intézmény feladatának érzi a magyar borkultúra, és ezen belül a fiatal magyar borászok támogatását. A borverseny egyrészt bemutatkozási lehetőséget jelent számukra, másrészt a kiválasztott borok a „Semmelweis Egyetem Bora” megtisztelő címet nyerhetik el és viselhetik egy éven keresztül.

A nyertes borokat az egyetem és a hozzá tartozó intézmények rendezvényborként, valamint reprezentációs célokra fogják felhasználni.

A „Semmelweis Egyetem Borát”, egy szakmai borverseny keretében, öt kategóriában választják ki 2012. április 20-án. A bírálóbizottságban az egyetem munkatársai, borászok, minősített borbírák, valamint borújságírók vesznek részt.

A versenyre való nevezés határideje 2012. április 18.

További információk és a nevezési űrlap itt található.

Versenyszabályzat