Dr. Rosivall László

Széchenyi-díjat vehetett át az Országházban Dr. Rosivall László, a Semmelweis Egyetem Kórélettani Intézetének igazgatója a veseműködés és a vérnyomás-szabályozás élet- és kórélettana terén végzett, határainkon túl is nagyra becsült, példaértékű tudományos munkássága, gyógyító, kutató, oktató és nemzetközi szakmai-közéleti tevékenysége elismeréseként.

Dr. Rihmer Zoltán

Ugyancsak Széchenyi-díjat kapott dr. Rihmer Zoltán pszichiáter, neurológus szakorvos, a SE Klinikai és Kutatási Mentálhigiénés Osztályának tudományos igazgatója a kedély- és szorongásos betegségek klinikai és biológiai kutatásában végzett három évtizedes, határainkon túl is számon tartott tudományos munkássága, gyógyító, publikációs, oktatói és szakmaszervezői tevékenysége elismeréseként.

Ugyancsak a nemzeti ünnep alkalmából a Magyar Érdemrend Középkereszt  a Csillaggal Polgári Tagozata kitüntetést kapott Dr. Kopp Mária, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a SE Magatartástudományi Intézet kutatási igazgatóhelyettese.

Dr. Romics Imre

Kimagasló színvonalú munkája elismeréseként a Magyar Érdemrend Tisztikereszt kitüntetésben részesült dr. Romics Imre, a SE Urológiai Klinika igazgatója.

Kimagasló szakmai munkásságának elismeréseként Batthyány-Sttrattmann László-díjban részesült dr. Cserháti Endre, a Semmelweis Egyetem ÁOK I. számú Gyermekgyógyászati Klinikájának nyugalmazott egyetemi tanára.

Dr. Cserháti Endre

A nemzeti erőforrás miniszter néhai Zsolnai Béla professzor részére nemzetközi hírű tudományos munkássága és kiemelkedő szülész-nőgyógyász orvosi tevékenysége elismeréseként posztumusz Batthyány-Strattmann László-díjat adományozott.

Kiemelkedő szakmai tevékenysége elismeréseként Pro Sanitate díjat kapott Pálinkás Emil, a SE ÁOK Beruházási Osztályának nyugalmazott műszaki ellenőre.

Több évtizeden át végzett példaértékű tevékenységért, életmű elismerésként
a Nemzeti Erőforrás Miniszter Díszoklevele elismerésben részesült dr. Rozgonyi Ferenc, a SE ÁOK Bőr-, Nemikórtani és Bőronkológiai Klinikájának nyugalmazott egyetemi tanára.

Forrás: MTI

Eredményes, példamutató tevékenysége elismeréseként Nemzeti Erőforrás Miniszteri Dícséretet kapott dr. Wikonkál Norbert Miklós, a SE ÁOK Bőr-, Nemikórtani és Bőronkológiai Klinikájának egyetemi docense.

Felelősségteljes, példamutató munkájuk elismeréseként a Nemzeti Erőforrás Miniszter Elismerő Oklevele elismerésben részesült a SE ÁOK Bőr-, Nemikórtani és Bőronkológiai Klinikájának STD Centrumának munkacsoportja.

T-Sz.Sz.