Három dimenzióban dolgoznak – két dimenzióban látják: A video-endoszkópos sebészet különleges látásmódot és műtéti technikákat igényel. A Kísérletes Sebészeti és Műtéttani Intézetbe látogatók kipróbálhatják a szem-kész koordináció és a mélységérzékelés nehézségeit egy olyan technika alkalmazása esetén, ahol három dimenzióban dolgozik a sebész, de csak két dimenzióban látja a mozdulatokat.

Öltés- és csomózási technikákat is tanulhatnak a látogatók a Kutatók Éjszakáján. Szeptember 23-án kiderül, milyen varrattípusok léteznek, melyek a sebészeti gyakorlatban használt műszerek, és a kísérletező kedvűek ki is próbálhatnak néhányat ezek közül. Ugyanitt a laparoszkópos sebészet rövid történetét is megismerhetik, és az abból mára kifejlődött robot és telemetrikus sebészetet.

Sz.Zs.

A Semmelweis Egyetem programjai a Kutatók Éjszakáján