Minden negyedik hallgató Summa Cum Laude minősítéssel végzett a Semmelweis Egyetem friss diplomásai közül. Az Általános Orvostudományi Karon a sikeres záróvizsga után összesen 383 hallgatót avattak orvosdoktorrá, 262 hallgató a magyar nyelvű képzésben vett részt, csaknem 30%-uk kiválóan megfelelt, 99-en az angol nyelvű, 22-en a német nyelvű képzésben végeztek. Az Egészségtudományi Karon  371-en vehették át az oklevelüket, 21-en közülük külföldi állampolgárok. Az diplomák harmada kiváló minősítésű, a legtöbben, az ETK hallgatóinak csaknem 28%-a az ápolás és betegellátás alapszak gyógytornász szakirányán végzett. 2011-ben végeztek először hallgatók mesterképzésben, a Corvinus Egyetemmel közös táplálkozástudományi szakon. A Fogorvostudományi Karon összesen 113-an végeztek, közülük 35-en angol, 9-en német nyelvű képzésen vettek részt. 26 Summa Cum Laude diplomát osztottak ki. A Gyógyszerésztudományi Kar 80 kiosztott diplomája közül 9 Summa Cum Laude. Az Egészségügyi Közszolgálati  Kar friss diplomásai négy szakon végeztek. A Mentálhigiéné Intézet lelkigondozó és szociális munka szakán összesen 70 oklevelet osztottak ki, de a tervek szerint 18 egészségügyi szakmenedzser is átveheti diplomáját. A Testnevelési és Sporttudományi Karon  a diplomaosztó ünnepség július 16-án lesz.

Az Egyetem stratégiai főigazgatóságának pályakövetési adatai alapján az elmúlt három évben diplomát szerzett hallgatók több, mint 90 százaléka a végzettségének megfelelően helyezkedett el.

Fénykép: Kati Fotó

Sz.Zs.