Dr. Tihanyi József átadja a dékáni láncot dr. Tóth Miklósnak

Dr. Tóth Miklós lett a Semmelweis Egyetem Testnevelési és Sporttudományi Kar dékánja, aki dr. Tihanyi Józsefet váltotta a tisztségben. Dr. Tihanyi József 1994 és 2000 között a Magyar Testnevelési Egyetem rektora volt, majd az integráció idején dékán és integrációs rektorhelyettes lett, jelentős szerepet játszott a kar képzési szerkezetének átalakításában. 2007 és 2011 között ismét betöltötte a Semmelweis Egyetem Testnevelési és Sporttudományi Kar dékáni tisztét. Dr. Tihanyi József nemrég vehette át munkájáért az Eötvös József-díjat, amelyet azok a pedagógusok kaphatnak, akik életpályájukkal kifejezték elkötelezettségüket a pedagógus hivatás mellett. A TF a legismertebb és legelismertebb a világon a magyar testkulturális felsőoktatási intézmények közül, ahol az oktatói karban és a képzésben ötvöződik a sportszakmai gyakorlat és a sporttudomány.

Dr. Tóth Miklós, a TSK új dékánja

Dr. Tóth Miklós, a Testnevelési és Sporttudományi Kar újonnan kinevezett dékánja új tisztségéről elmondta:  „A Semmelweis Egyetem Testnevelési és Sporttudományi kar dékánjának lenni azért kihívás, mert a dékán egy olyan területet felügyelhet, amelyikben a magyar egyetemek és főiskolák között a SE az első, jelesül az egyetemi-főiskolai sportéletet, és sportképzést. A karon képezzük az összes magyar edzőt, a testnevelő tanárok és a gyógytestnevelők döntő többségét. Olyan társadalmi hatást tud tehát gyakorolni a kar a magyar sportéletre és ezzel áttételesen az egészségügyre és társadalmi létre, mint egyetlen más egyetem egyetlen más kara sem az országban.”

Sz.Zs.