Rendhagyó alkalommal látta vendégül az érdeklődőket a Semmelweis Egyetem Központi Könyvtára 2011. június 23-án. A TÁMOP 3.2.4-09/1/KMR-2010-0023 „Semmelweis Tudáshálózat” elnevezésű pályázat keretében ezúttal Duska Zsófia, a Fővárosi Önkormányzat Uzsoki utcai Kórházának gyógytornásza tartott előadást, „Ízületeink egészségéért – prevenció és gyógytorna” címmel.

A rendezvény ezúttal is egy elméleti előadással kezdődött, ahol Duska Zsófia beszélt a leginkább igénybe vett ízületek felépítéséről, a helytelen testtartásról és mozgásformákról, kihangsúlyozva a mozgásszervi megbetegedések prevencióját és a gyógykezelés módjait. Szakmai felkészültsége és a gyógyításban szerzett tapasztalatai igen magas színvonalra emelték az alkalmat, ahol lehetőség volt személyes panaszok és problémák, kérdések felvetésére is.

Az előadást, az alkalom második részében a közönség a prevencióban nagyon fontos gyakorlatokat tanulhatott és próbálhatott ki.

K.B.