Második alkalommal rendezte meg 2011 áprilisában országos borversenyét a Semmelweis Egyetem. A 2010-ben lefektetett hagyományoknak megfelelően a rendezvénnyel az egyetem 2011-ben is olyan minőség iránt elkötelezett borászoknak kívánt megmérettetési lehetőséget biztosítani, akik fiatal koruk ellenére már bizonyították tehetségüket, kíváló eredményekkel büszkélkedhetnek. A nyertes borok egy éven át viselhetik a „Semmelweis Egyetem Bora” megtisztelő címet.

A borversenyre a 45. életévüket még be nem tölött, fiatal magyar borászok nevezhették boraikat, melynek célja, hogy az egyetem presztízséhez méltó borok kerüljenek kiválasztásra a meghírdetett hat kategóriában.

A rendezvény kategóriában kiválasztott borok az egyetem és intézményei eseményein a biztosítják a borkínálatot, a presztizs kategória nyertes boraival pedig az egyetem a hazánkba látogató látogató rangos orvosi delegációknak, utazó kultúrnagykövetként pedig a külföldi konferenciák vendéglátóknak kíván kedveskedni.

A Semmelweis Egyetem Borát 2011. április 15-én szakmai borverseny keretében, hat kategóriában választották ki a 47 borász összesen 103 nevezett bora közül. A bírálóbizottságban az egyetem munkatársai, borászok, minősített borbírák, valamint borújságírók vettek részt.
„A Semmelweis Egyetem Bora 2011” kitüntető címet kategóriánként az alábbi borok viselhetik egy éven át:

Rendezvény kategória:

• fehérbor: Tornai Pincészet: Tornai Nagy-Somlói (2007)
  • vörösbor: Lisicza Borház Kft: Lisicza Cabernet Franc (2008)
  • rosé: Cousin-Vin Pincészet: Szívesen (2010)

Presztízs kategória:

• fehérbor: Spiegelberg Pincészet: Somlói Juhfark (2009)
  • vörösbor: Takler Pince Kft: Cabernet Franc Reserve (2007)
  • desszertbor: Béres Szőlőbirtok és Pincészet: Vitis Tokajensis (5 puttonyos) (2005)

Rektori különdíjban részesül:

• Barta Pincészet: Öreg Király Dűlő Furmint Muskotály (2008)

A Rektori Különdíj Kovács Tamás Vilmos festőművész festménye, melyet a nyertes jogosult a díjazott bor, és soron következő évjáratai címkéjén használni.

Elismerő oklevelet kapnak továbbá a kategória második illetve harmadik helyezettjei:

1. Rendezvény fehérborok kategóriája:
2: Béres Szőlőbirtok és Pincészet: Naparany (2008)
3: Maurus Pince: Maurus Rajnai Riesling (2007)

2. Rendezvény vörösborok kategóriája
2: Bősz Borászati Kft: Kékfrankos (2008)
3: Vylyan: Ördög (2008)

3. Presztizs fehérborok kategóriája
2: Maurus Pince: Rejtelem Chardonnay (2007)
3: Szászi Endre: Lesencetomaji Chardonnay (2009)

4. Presztizs vörösborok kategóriája:
2: Günzer Tamás Pincészet: Villányi Mátyás Reserve (2007)
3: Maul Pincészet: Lator Virgo (2009)

5. Desszertborok kategóriája
2: Barta Pincészet: Öreg Király Dűlő Furmint Muskotály (2008)
3: Disznókő Szőlőbirtok és Pincészet: Tokaji Aszú (5 puttonyos) (2007)

6. Roséborok kategóriája:
2: Bolyki Szőlőbirtok: Kékfrankos Rosé (2010)
3: Benedek Pincészet: Kékfrankos Rosé (2010)

A díjakat valamint az elismerő okleveleket dr. Tulassay Tivadar rektor úr adta át a 2011. április 28-án megrendezésre kerülő Semmelweis Szalon rendezvény keretében. Az eredményhirdetéssel egybekötött operaelőadás keretében a vendégeket Hábetler András, Herczenik Anna, Vadász Dániel, Szvétek László operaénekesek valamint Neumark Zoltán zongoraművész műsora szórakoztatta. Az est során a kategóriagyőztes borokat is megkóstolhatták a vendégek.