Idén 13. alkalommal rendezték meg a PhD Tudományos Napokat, mely a Semmelweis Egyetem nyolc Doktori Iskolájában tanuló hallgatók tudományos fóruma. Idén is részt vettek más egyetemekről is  PhD hallgatók, többek közt a Marosvásárhelyi Gyógyszerésztudományi Egyetemről is.

A résztvevőket dr. Rácz Károly, a Semmelweis Egyetem Doktori tanácsának az elnöke köszöntötte, majd felkérte dr. Tulassay Tivadart az egyetem rektorát, hogy mondja el megnyitó beszédét.

A tudományos program legelső részében a 2010. évben ”Kiváló PhD Oktató” címmel elismert oktatók közül Schaff Zsuzsa akadémikus és Pavlik Gábor professzor tartottak előadást. Első alkalommal került átadásra a Hugonnai Vilma emlékérem melyet Prof. Zelkó Romána igazgató (Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet) és dr. Müller Veronika egyetemi docens (Pulmonológiai Klinika) kapott.

zelkoromana_mullerveronika

Prof. Zelkó Romána és dr. Müller Veronika

A tudományos program 7 előadás és 4 poszter szekcióban folytatódott.