December 17-én a Hőgyes tanteremben ünnepelte a Gyógyszerésztudomány Kar Gyógyszerészeti Intézete fennállásának 75 éves évfordulóját. Erre az alkalomra a Semmelweis Kiadó dr. Klebovich Imre professzor szerkesztésében díszes kiadványt jelentetett meg.

A gazdag programmal szervezett jubileumi ülés elnökségében helyett foglalt dr. Réthelyi Miklós miniszter úr a Nemzeti Erőforrás Minisztériumából, dr. Dudits  Dénes akadémikus a Magyar Tudományos Akadémia alelnöke, dr. Szél Ágoston Egyetemünk általános rektorhelyettese, dr. Noszál Béla a Gyógyszerésztudományi Kar dékánja, dr. Magyar Kálmán akadémikus, dr. Vecsernyés Miklós a DOTE Gyógyszerésztudományi Kar dékánja, dr. Peep Veski az Észtországi Tartui Egyetem Gyógyszerésztudományi Kar dékánja, dr. Gyéresi Árpád professzor úr a Marosvásárhelyi Egyetem Gyógyszerésztudományi Kar tanszékvezető egyetemi tanára, valamint a vendéglátó dr. Klebovich Imre professzor a Gyógyszerészeti Intézet igazgatója.
Az ünnepi rendezvényt a vendégek köszöntő szavai vezették be, majd Klebovich professzor úr visszaemlékező előadása után a hűséges intézeti tagok kitüntetésére került sor.

IMG_5189 copy

Ezután négy fiatal tudományos előadása következett, majd az intézet oktatói megkoszorúzták Hőgyes Endre és Mozsonyi Sándor domborművét. Az ünnepi hangulatot Egyetemünk Kamarazenekarának produkciója tette még emlékezetesebbé, Tardy László karmester úr vezetésével.
A rendezvényt, jó hangulatú fogadás zárta le.

IMG_5216 copy