A 1956-os forradalom alkalmából tartott megemlékezésre a Belső Klinikai Telep udvarában a 1956-os emléktáblánál, illetve a Nagyvárad téren Tóth Ilonka mártír medika szobránál került sor. A Belső Klinikai Tömbben dr. Salacz György professzor úr a Szemészeti Klinika nyugalmazott szaktanácsadója tartott ünnepi beszédet, majd ezt követően dr. Szél Ágoston rektorhelyettes úrral együtt helyezték el a kegyelet koszorúját. A NET előtt Peskó Gergely lendületes beszéde hangzott el. Az ünnepségeken tiszteletét tette és megkoszorúzta az emlékműveket dr. Jávor András közigazgatási államtitkár úr, Sántha Péterné a Józsefvárosi Polgármesteri Hivatal alpolgármester asszonya, dr. Éger István a Magyar Orvosi Kamara elnöke, dr. Vincze János az ’56-os Magyarok Világszövetsége elnöke és Tiszay Gabriella elnökségi tag. Az egyetem szakszervezete nevében Tósoki Anikó és Bárkovits Sarolta hajtott fejet. Az Egyetem hallgatói nevében az Általános Orvostudományi Kar Hallgatói Önkormányzatának elnöke, Gergely László Hunor, és helyettese, Téglási Vanda helyezte el a megemlékezés koszorúját. Az Instruktor Öntevékeny Csoportot Pataky Borbála, Tóth Zsuzsanna, Fügedi Gergely, Kasza Ádám képviselte és koszorúzta meg az emlékműveket.