Idén 7. alkalommal rendezték meg a szlovéniai Maribor város egyetemén az Egyetemi Borok Nemzetközi Versenyét. Az immár hagyományosnak számító megmérettetésre azon borokat várták a szervezők, melyeket egy-egy egyetem saját maga termelt vagy hivatalos verseny útján saját borának választott meg.
A Semmelweis Egyetem az idén első alkalommal megrendezett bormustráján a persztizs kategóriában győztes borait nevezte be. A nemzetközi zsűri döntése a napokban született meg, mely szerint a száraz fehérborok kategóriájában nevezett Bolyki Szőlőbirtok Metatéma (2007) bora 4. helyezést ért el 15, vörösbor kategóriában pedig Luka Enikő Cabernet Sauvignon-ja (2007) 9. helyezést ért el 24 nevezett bor között.

Szívből gratulálunk ismételten a két kiváló borásznak! Munkájukkal immáron nem csupán saját maguknak, de a Semmelweis Egyetemnek is elismerést szereztek.