A Semmelweis Egyetemen az idő előrehaladtával számos levelezőrendszer került bevezetésre. A ma működő szerverek száma, tárhelyek mérete, az ezzel járó adminisztráció és karbantartási igény meghaladja az egységesen kezelhető és átlátható méretet.

Ez indokolja, hogy igazodva a hazai és nemzetközi kihívásokhoz egységes központi levelezőrendszert hozzunk létre, mely egyben egységes arculatot is jelent a külvilág- és magunk felé.

Az alábbiakban adunk rövid tájékoztatót az új levelezőrendszerről:

1. Az e-mail címek kialakításában egységes tematikát követünk, melynek megfelelően beazonosítható lesz minden kar, illetve a karokhoz nem tartozó központi szervezeti egységek.

A @ utáni tag mutatja az adott csoport angol elnevezését:

ÁOK:               …………….. @med.semmelweis-univ.hu

FOK:               …………….. @dent.semmelweis-univ.hu

GYOK:           ………………@pharma.semmelweis-univ.hu

TF:                  ………………@pe.semmelweis-univ.hu

ETK:               ………………@health.semmelweis-univ.hu

EKK:               ………………@public.semmelweis-univ.hu

DI:                   ………………@phd. semmelweis-univ.hu

Központi:       ………………@semmelweis-univ.hu

1. A tagok elválasztására minden esetben pontot használunk.
  1. Személyek esetében a @ előtt a név 2 tagú:  vezetéknév.keresztnév  – a karakterek száma nem korlátozott. Karon/központi szervezeti egységen belül azonos nevűek esetében a nevek utáni számok tesznek különbséget. A számozás a belépés dátumának figyelembevételével történik.   szabo.janos@      szabo.janos1@       szabo.janos2@

A 3 tagú, illetve a „–né” végű nevek esetén a munkavállaló döntheti el melyik két tagot kívánja használni.

1. A szervezeti egységenként képzett címek esetében a @ előtt szintén 2 tag áll:     titkarsag.bel1@ vagy    gazdvez.strategia@ vagy   igazgato.human@

de indokolt esetben lehet 1 tag is:  szenatus@

Az így kialakított e-mail címek esetén az adott címhez több személynek is lehet

hozzáférése!

1. Az egységes központi levelezőrendszer elsőként egy kijelölt intézetben kerül bevezetésre. Az itt felbukkanó problémák, javítások után 2010. év végéig minden egyetemi szervezeti egységnél az új rendszer bevezetésre kerül.
  1. A bevezetést követően egy átmeneti időre a régi címek is párhuzamosan működnek, átirányítással.

Természetesen a bevezetés pontos ütemezéséről, az igényekhez igazodó oktatásról folyamatosan hírt adunk.

A projekt gazdája a Stratégiai, Működésfejlesztési és Igazgatásszervezési Főigazgatóság.