A Semmelweis Egyetem Elméleti Orvostudományi Központja tavaly „Építőipari Nívódíjat” kapott. Ez alkalomból április 28-án ünnepélyesen is felavatták az emléktáblát.

Az eseményen megjelent dr. Szél Ágoston rektorhelyettes, dr. Gegesy Ferenc, a IX. kerület polgármestere, Pálovics Károly, az Arcadom vezérigazgató helyettese és Száva István, az Építőipari Mesterdíj Alapítvány képviselője.
Elhangzott, hogy az épületet 2007-ben kezdték építeni PPP (köz és magánszféra partnerség) konstrukcióban. A 27.000 négyzetméteres épületet 2008 szeptemberében már birtokba is vehette az egyetem és a hallgatók.
Ezzel egyetemünk több mint 60 éves álma vált valóra.
A méltató beszédek és az oklevelek átadása után az épület Thaly Kálmán utcai bejáratánál ünnepélyesen is leleplezték az emléktáblát.