2010. február 23-án látogatást tett a Semmelweis Egyetemen a dél-koreai Keimyung Egyetem rektorának képviseletében dr. Soon-Do Cha orvosi rektorhelyettes, az egyetemhez tartozó Dongsan Medical Center igazgatója és dr. Eun-Ik Son külkapcsolatokért felelős dékán.

A magas rangú koreai vendégeket fogadta dr. Tulassay Tivadar rektor, aki a tárgyalás végeztével a koreai rektorhelyettessel együtt aláírta a kapcsolatok fejlesztésének alapjául szolgáló együttműködési szándéknyilatkozatot. A központi épületben tett sétát követően a küldöttség az EOK-ban folytatta látogatását, ahol dr. Kollai Márk, a Külföldi Hallgatók Titkárságnak igazgatója adott tájékoztatást az angol nyelvű képzésről, valamint a programon részt vevő koreai hallgatók számáról és tanulmányi előmeneteléről. A megbeszélés után a delegációnak alkalma nyílt találkozni az egyetem orvosi, fogorvosi és gyógyszerészeti karán tanuló koreai hallgatókkal. Dr. Tóth Miklós tudományos és innovációs rektorhelyettes ebéden látta vendégül a koreai delegációt. A látogatás a Kardiológiai Központban végződött, ahol dr. Merkely Béla igazgató vezetésével a vendégek megtekintették a nemrégiben a betegek által az év kórházának megválasztott intézményt.