Február 17-én reggel ünnepélyes megnyitóval elkezdődött az idei TDK konferencia.

A 2010. évi konferenciára összesen 361 előadással neveztek hallgatók, melynek 97%-át  a Tudományos Diákköri Tanács az előzetes bíráló bizottsággal közösen elfogadta. Idén először, önálló angol nyelvű tudományos szekciót is indítottak.Megújult az absztraktkönyv , mely idén először az Orvosképzés különszámaként jelent meg teljes terjedelmében.  További újdonság, hogy idén a Peoples’ Friendship University of Russia és a Marosvásárhelyi Orvos- és Gyógyszerésztudományi Egyetem tehetséges hallgatói is részt vettek és előadást is tartottak.

A megnyitón kerültek átadásra a Kiváló Tudományos Diákköri Nevelő és a Semmelweis Egyetem Kiváló Diáköröse kitüntetések átadására.

Kiváló Tudományos Diákköri Nevelő díjat kapott:

Dr. Buzás Edit egyetemi docens

SE ÁOK, Genetikai, Sejt és Immunbiológiai Intézet

Dr. Darvas Zsuzsanna egyetemi docens

SE ÁOK, Genetikai, Sejt és Immunbiológiai Intézet

Dr. Laczkó József egyetemi docens

SE TSK, Biomechanikai Tanszék

Dr. Mocsai Attila egyetemi docens

SE ÁOK, Élettani Intézet

Dr. Noszál Béla intézetigazgató egyetemi tanár, dékán

SE GYTK, Gyógyszerészi Kémiai Intézet

Dr. Vásárhelyi Barna tudományos főmunkatárs

MTA-SE Gyerekgyógyászati és Nefrológiai Kutatócsoport

Semmelweis Egyetem Kiváló Diákköröse díjat kapot:

Dr. Bernucz Enikő

Dr. György Bence

Dr. Hegedűs Viktor Zsolt

Kiss Júlia

Dr. Konta Laura

Dr. Legeza Balázs

Dr. Pesti Szabolcs József

Dr. Révész Katalin

Dr. Szili Balázs

Vraunkó Katalin

A díjakat dr. Tulassay Tivadar a Semmelweis egyetem rektora és dr. Merkely Béla a Semmelweis Egyetem Tudományos Diákköri Tanács elnöke adta át.

A megnyitóról képeket a galériában láthatnak.