A Semmelweis Egyetem Klinikai Oktatócsoportjának (korábban III.sz. Sebészeti Klinika) igazgatóját  – egyúttal a  Fővárosi Önkormányzat összevont Szent István – Szent László Kórház Sebészeti Osztályának vezetőjét hatvanéves korában, július 27-én érte a halál.

Hazai és nemzetközi elismertséget kiváltó sebészi munkássága mellett különleges érdeme a hasi ultrahang-diagnosztika széleskörű elterjesztése hazánkban. Iskolateremtő egyéniség, kiemelkedő egyetemi oktató, tudományos kutató, betegeit mélységesen tisztelő, munkatársait mindenben támogató vezető volt.

A Budapesti Orvosi Kamara alelnöke, majd Elnöke , a Magyar Sebész és a Magyar Gasztroenterologiai Társaság vezetőségi tagja, a Nemzetközi Sebész Társaság magyarországi képviselője, számos nemzetközi társaság felkért előadója az Orvosi Hetilap Főszerkesztő-helyettese volt.

Búcsúztatására 2009 augusztus 11 én, kedden déli 12 órakor kerül sor Budapesten a Kerepesi Temetőben.

Temetése ezt követően, szűk családi körben, Telkiben, délután 3 órakor történik.
A gyászmise ugyanaznap este 7 órakor lesz a pasaréti-téri ferences templomban.