A Semmelweis Egyetem a Magyar Tudomány Ünnepéhez kapcsolódó ünnepi tudományos ülését 2008. november 4-én kedden 14 órakor tartja a Nagyvárad téri Elméleti Tömb Tanácstermében (Budapest VIII., Nagyvárad tér 4. H-1089).
Az ünnepi tudományos ülésen hangzik el a Jendrassik Ernő és a Huzella Tivadar emlékelőadás, melyet az emlékérem és a díszoklevél átadása követ.A Magyar Tudomány Ünnepéhez kapcsolódó tudományos ülés programja:

Elnöki megnyitó: dr. Ádám Veronika tudományos rektorhelyettes

Jendrassik Ernő emlékelőadás:
Dr. Merkely Béla egyetemi tanár, igazgató, Kardiológiai Központ – Kardiológiai Tanszék: A szívelektrofiziológia és az invazív kardiológia  új módszerei.

Huzella Tivadar emlékelőadás:
Dr. Csanády László egyetemi adjunktus, Orvosi Biokémia Intézet: A CFTR klorid csatorna, egy modell ABC fehérje kapuzási mechanizmusának vizsgálata.