Egyetemünk vezetősége, dolgozói és hallgatói október 22-én megemlékezést tartottak az 1956-os forradalom 52. évfordulója alkalmából. A Belső Klinikai Telep udvarán lévő emlékkőnél egyetemünk rektora, dr. Tulassay Tivadar és az Egészségtudományi Kar tudományos és külkapcsolati főigazgató-helyettese, dr. Szabolcs István helyeztek el koszorút.

A Nagyvárad téren Tóth Ilona mártír medika szobránál Szécsényi-Nagy Balázs, az Egyetemi Hallgatói Önkormányzat elnöke mondott emlékező beszédet. Gyurkovics Tibor Hazánk című versét szavalta el Takács Bence Ervin előadóművész, a Testnevelési és Sporttudományi Kar Ph.D. hallgatója. Hegedűn játszott Kárpule Ferenc (J. S. Bach: Adagio g-mol; Sibelius: Hegedűverseny I. tétel /részlet).
Az emlékműnél koszorút helyezett el:

– az egyetem polgárai nevében dr. Tulassay Tivadar és Szécsényi-Nagy Balázs
– a Józsefvárosi Önkormányzat képviseletében Takács Gábor alpolgármester
– a Magyar Orvosi Kamara nevében dr. Karlinger Kinga főtitkár
– az ’56-os Magyarok Világszövetsége nevében dr. Vincze János elnök
– az ÁOK, a FOK és a GYTK Hallgatói Önkormányzata nevében Peskó Gergely, Hoffer László és Fejős Ida
– az egyetem Instruktor Öntevékeny Csoportja nevében Oláh Dániel és Herczeg György
– a Semmelweis Orvostudományi Egyetem Szakszervezete nevében dr. Antmann Katalin és Bárkovits Imréné

Dr. Tulassay Tivadar és dr. Szabolcs István koszorút helyeznek el az emlékkőnél.

Dr. Tulassay Tivadar és Szécsényi-Nagy Balázs Tóth Ilona mártír medika mellszobránál.