Minőségmenedzsment előadássorozat

A Semmelweis Pályázati és Projektfinanszírozási Tanácsadó Kft. előadássorozatot rendez Minőségmenedzsment témakörben.

Az rendezvénysorozat célja, hogy a hallgatóság széleskörű információkat kapjon a minőségügy fogalmáról, minőségirányítási rendszerekről, technikákról. Kiemelt hangsúlyt kapnak az oktatás, kutatás és betegellátás területén alkalmazandó standardok, technikák, jogok, stb.

A négynapos rendezvény időpontjai: 2008. október 15-16.; október 22.; október 29.

Helyszíne: Semmelweis Egyetem, I. sz. Belgyógyászati Klinika, Tanterem (Bp., VIII. Korányi S. u. 2/A)

Az előadássorozatba folyamatosan be lehet kapcsolódni.

Különösen szeretnénk felhívni a kedves Kollégák figyelmét a következőkre:

• az október 16-i program kimondottan az egészségügyi és betegellátási minőségirányítási rendszerekkel és protokollokkal, az október 29-i program az oktatás minőségbiztosítási követelményeivel foglalkozik.
  • a vizsgával zárt részvétel szakdolgozók számára kreditpontos, orvosok számára is utólagosan akkreditált képzésnek minősül!

A 2008. október 22-i program az alábbiak szerint módosul:

9:30 – 11:00

Egészségügyi szolgáltatások teljesítményének mérése és értékelése

Dr. Belicza Éva szaktanácsadó, PhD

SE Egészségügyi Menedzserképző Központ

Kávészünet

11:15 – 12:15

Indikátorok – Gyakorlat

Dr. Belicza Éva szaktanácsadó, PhD

12:20 – 13:00

Elégedettség mérés (beteg, dolgozó, lakosság), az eredmények felhasználása a menedzsment folyamatokban

Dr. Záray Gyuláné, ápolási igazgató

Szent Imre Kórház és Rendelőintézet

Szendvics ebéd

13:30 – 14:15 Kutatás-fejlesztés minőségügyi rendszerei

14:15 – 14:45 Kutatás-fejlesztési adatfeldolgozás, biostatisztikai alapok

Dr. Papp Zsuzsanna, ügyvezető igazgató

Adware Research Kft.

Kávészünet

15:00 – 16:15

A Semmelweis Egyetem minőségirányítási rendszere

Hogemann Éva minőségfejlesztési vezető

Semmelweis Egyetem

Felhívjuk figyelmüket, hogy az előadássorozat utolsó napja, valamint a vizsga időpontja 2008. október 29-e, szerda.

A részvétel díjtalan, de regisztrációhoz kötött!

Jelentkezési lap