A magyar citodiagnosztikai előszűrő szakasszisztensképzés indításának 35. évfordulóját ünnepelték 2007. november 30-án, pénteken az I. sz. Patológiai és Kísérleti Rákkutató Intézetben. A jubileumi ülésen a vártnál is jóval több érdeklődő jelent meg, megtöltve így az épület legnagyobb tantermét. A résztvevőket dr. Bodó Miklós egyetemi tanár köszöntötte, aki felvázolta az elmúlt majd’ négy évtized történetét. A tanfolyam alapításáról dr. Döbrössy Lajos, a WHO-OHT főtanácsosa beszélt. Az ETI képzésbeli szerepéről Vízvári László főigazgató, az OHT által irányított szűrési tevékenységről dr. Kovács Attila országos tiszti főorvos-helyettes szólt. Az ünnepségen jelen volt dr. Kincses Gyula államtitkár is, aki az Egészségügyi Minisztérium koncepcióját ismertette. A jubileumi ülést az intézet igazgatója dr. Matolcsy András egyetemi tanár zárta.