2007. június 17-19. között került sor Heidelbergben a Semmelweis Egyetem, a Freiburgi Egyetem és a házigazda Heidelbergi Egyetem közös tudományos szimpóziumára. A kétévente megrendezésre kerülő, immár hagyományos szimpóziumon a három egyetem csereprogramjaiban részt vett fiatal kutatók számolnak be saját kutatási eredményeikről.

Az idei szimpóziumon a korábban végzett hallgatóink közül dr. Horváth Béla, dr. Őrsy Petra, dr. Vasváry Gergely és dr. Veres Tibor, végzős hallgatóink közül pedig a jelenleg heidelbergi, illetve freiburgi programon részt vevő Bánki Nóra Fanni, Békási Sándor, Kaszap Balázs, Krepuska Miklós és Németh Dorottya tartottak színvonalas tudományos prezentációkat.

A Semmelweis Egyetem küldöttségét dr. Sótonyi Péter professzor, rector emeritus vezette. A magyar küldöttség a látogatás során virágot helyezett el Semmelweis Ignácnak a Heidelbergi Egyetemen található szobránál.