2007. május 4-én dr. Gisela Janetzke főtitkárhelyettes előadást tartott a németországi Alexander von Humboldt Alapítvány tevékenységéről a Semmelweis Egyetemen.

Az Alexander von Humboldt Alapítvány az elmúlt 50 évben több, mint 20 ezer külföldi kutató – köztük 40 későbbi Nobel-díjas – németországi szakmai programjához járult hozzá ösztöndíjakkal. Az alapítvány támogatására bármilyen tudományos területről lehet pályázni, de a sikeres pályázathoz előfeltétel a Ph.D. fokozat megléte. Mivel nemzeti kvóták nincsenek, kizárólag az egyéni teljesítmény alapján döntenek a támogatás odaítéléséről. Humboldt-ösztöndíjasként 6-12 hónap németországi tartózkodásra van lehetőség, amelyet a pályázó az általa megjelölt egyetemen tölthet el kutatással. Az alapítvány 1953-ban történt újraszervezése óra 475 magyar kutatót részesítettek támogatásban. A korábbi ösztöndíjasokkal az alapítvány folyamatosan ápolja a kapcsolatokat, aminek eredményeként ma szerte a világban, köztük Magyarországon is, Humboldt társaságok mÚködnek.

Az alapítványról bővebben a www.avh.de címen olvashatnak.