November 4-én az Egészségügyi Főiskolai Kar Vas utcai épületének aulájában tartotta egyetemünk a Dies Academicus rendezvényét. Az ünnepélyen az egyetem vezetősége mellett részt vett Sólyom László köztársasági elnök is.

A rektori megnyitó után dr. Szél Ágoston, a Doktori Tanács elnöke mondta el ünnepi beszédét. Majd dr. Velich Norbert terjesztete elő a Ph.D. fokozatú doktorok avatás iránti kérelmét az ünnepi Szenátusi Ülésnek.

Miután a doktorjelöltek letették esküjüket elsőként dr. Budai Marianna kitüntetéses doktorrá avatására került sor. Dr. Budai Marianna eddigi tanulmányai alatt (az általános iskolától a doktori iskola befejezéséig) csak jeles érdemjegyeket szerzett. Teljesítménye elismeréseként a köztársasági elnök egy gyűrűt adományozott neki, Lovász Irén művésznő pedig rövid énekműsorral köszöntötte az újdonsült Ph.D. doktornőt.

A doktoravatást követően Kiváló Ph.D oktató címeket adtak át dr. Füst György, egyetemi tanárnak (Molekuláris orvostudományok Doktori Iskolája) és Dr. Nagy Zoltán, egyetemi tanárnak (Szentágothai János Idegtudományi Doktori Iskola).

A kitüntetések sorát a „Veritas et Virtus” Alapítvány díjátadása követte, melyet dr. Lazáry Áron és dr. Reiniger Lilla nyert el.
Az egyetemi Szenátus a karok előterjesztése alapján egyetemi magántanári címet adományozott olyan kiemelkedő személyeknek, akik hosszabb idő óta részt vesznek az oktató munkában. Az erről szóló oklevelet dr. Tulassay Tivadar rektor úr adta át.
Egyetemi Magántanári kitüntetésben részesült:

• Dr. Horváth Ildikó, az MTA doktora, az Országos Korányi Tbc és Pulmonológiai Intézet osztályvezetője
  • Dr. Dézsi László, a Richter Gedeon Rt., Farmakológiai és Gyógyszerbiztonsági Kutatási Főosztályának kutatási témavezetője
  • Dr. Szamosi Tamás a II. sz. Gyermekgyógyászati Klinika szaktanácsadója.
  • 2005-ben Egyetemi Magántanári kitüntetésben részesült Dr. Bagdy György, aki akadályoztatása miatt mindeddig nem tudta átvenni oklevelét.

A következő napirendi pont a Semmelweis Orvostudományi Alapítvány támogatásainak átadása volt, melyet 35 év alatti orvos, gyógyszerész vagy orvosbiológia területén dolgozó kutatók nyerhetnek. A beérkezett 25 pályaműből 4-en kaptak átlagosan évi 3 millió forintot kutatásaik folytatásához:

• dr. Christos Chinopoulos egyetemi adjunktus (Orvosi Biokémiai Intézet)
  • dr. Czirják Gábor egyetemi tanársegéd (Élettani Intézet)
  • dr. Fekete Andrea posztdoktor (I. sz. Gyermekgyógyászati Klinika)
  • dr. Rónai Zsolt egyetemi adjunktus (Orvosi Vegytani, Molekuláris Biológiai és Patobiokémiai Intézet)