A kitűzött határidőt tartva, a kivitelező átadta a Nagyvárad téri Elméleti Tömb megújult és korszerűbb első szintjét.
Az emeleten új álmennyezetet raktak fel, amely mögött kicserélték az épületgépészeti berendezéseket. Emellett, az eddigi egy tűzszakaszból álló épületet, vész esetén automatikusan záródó, tűzálló ajtókkal több szakaszra osztották fel.
A Zöld és a Barna előadóterem új, nagyobb fényerejű projektorokat kapott.
A laborok teljes átalakuláson mentek át. Korszerű légcserélő rendszert kaptak, melyek hűtésre és fűtésre is alkalmasak. A hagyományos krétás táblákat fémre cserélték, az ablakok reluxái pedig motoros mozgatással vannak ellátva. Minden laborban mennyezeti projektortor található.
Kialakításra került egy új, 50 fős labor, a büfé melletti erkély beépítésével. Szintén erkélybeépítéssel bővítették a könyvtár területét is.
Rövidesen végeznek az épület első emeletének átépítésével, novemberben átadják az új Diák Centrumot is.