A Semmelweis Egyetem Fogorvostudományi Kar épülő Oktatási Központjának ünnepélyes alapkőletételére 2006. június 16-án, pénteken, 11 órai kezdettel került sor. Az esemény házigazdája dr. Fejérdy Pál rektorhelyettes úr volt. Az ünnepség dr. Magyar Bálint miniszter úr beszédével kezdődött, majd az Oktatási Centrumot kivitelező cég, a Hérosz Zrt., vezérigazgatója, Mentes Zsolt úr szólt a megjelent vendégekhez. Dr. Gera István úr a Fogorvostudományi Kar dékánjának köszöntőjét követően dr. Tulassay Tivadar rektor úr díszoklevelet adott át dr. Zelles Tivadar professzor úrnak. Zelles professzor úr és a Kar szívügye volt, hogy a Fogorvostudományi Kar szétszórtan elhelyezkedő szervezeti egységeinek legnagyobb része egy épületben nyerjen elhelyezést. Hosszú évek kemény munkájának eredményeképpen kerülhetett sor az ünnepélyes alapkőletételre. A hengerben az Alapító Letéti Okiraton túl a Kar 50. évfordulójára dr. Gera István dékán úr által összeállított leírás, az épület látványtervei és a Semmelweis Egyetem újság 2006. március 6-i és június 12-i számai is helyet kaptak. Magyar Bálint miniszter úron kívül az ünnepséget számos magas rangú közjogi méltóság is megtisztelte jelenlétével: Závecz Ferenc úr, az Oktatási és Kulturális Minisztérium leendő fejlesztési és gazdálkodási szakállamtitkára, dr. Mang Béla felsőoktatási helyettes államtitkár úr valamint dr. Huszár András úr, az Egészségügyi Minisztérium Egészségpolitikai Főosztályának vezetője. Az ünnepséget kötetlen beszélgetéssel egybekötött fogadás zárta.