dr. Hrabák András „Az arginin-anyagcsere alternatív útjai emlős sejtekben. A nitrogén-monoxid biokémiája és biológiai jelentősége” címmel tartja tudományos előadását 2006. április 11-én (kedden) 14:30 órától a Semmelweis Egyetem, Orvosi Vegytani, Molekuláris Biológiai és Pathobiokémiai Intézet Szemináriumi termében (Budapest, VIII. ker. Puskin u. 9. földszint).

Dr. Tóth Sára egyetemi docens, Genetikai, Sejt- és Immunbiológiai Intézet) habiltációs előadása április 10-én (hétfő) 14.00 órától lesz a NET díszpáholyában (1089 Budapest, Nagyvárad tér 4.). Cím: őssejt differenciáció.

A Semmelweis Egyetem habilitációs eljárása részeként Dr. Wikonkál Norbert habilitációs előadására 2006. április 19-én 15.00 órakor kerül sor a SE Bőr-, Nemikórtani és Bőronkológiai Klinika tantermében (1085 Budapest, Mária u. 41. sz.). A kollokvium címe: Az ultraibolya fény okozta tumorképződés molekuláris mechanizmusainak és az UV-indukált apoptózis ezen folyamatokban játszott szerepének vizsgálata.

Dr. Rigó János előadása „A praeeclampsia és a gestatios diabetes mellitus kialakulását és klinikumát befolyásoló tényezők vizsgálata” címmel április 26-án (szerdán) 15 órakor lesz a Semmelweis Egyetem Transzplantációs és Sebészeti Klinika tantermében (1082 Budapest, Baross u. 23.).

Dr. Lévai György (EGIS Gyógyszertár) habilitációs pályázatának tudományos kollokviumára 2006. április 27-én 16.00 órakor kerül sor a Semmelweis Egyetem Nagyvárad téri Elméleti Tömb Díszpáholyában (1089 Budapest, Nagyvárad tér 4.) „Új generációk központi idegrendszerre ható gyógyszerek kutatása” címmel.

Doktori Iskola Titkársága