Az új felsőoktatási törvény érvénybelépése utáni első Szenátusi Ülés két ünnepi napirendi ponttal kezdődött.

Először a Marketing és Kommunikációs Igazgatóság szervezésében, fiatal hajdúk közremÚködésével bemutatásra került a Szenátus tagjainak a Nemzeti Múzeumban felújított pédum (egyetemi jogar). Relikviáink között az első számú a pedum, a rektori és dékáni láncok, egyetemi diploma, valamint a pecsétek mellett.
A felújított jogar a hagyományok felélesztésében ismét visszakaphatja régi szerepét, emelve ezzel Egyetemünk jelentős, sorsdöntő eseményeinek fényét.
A pédum leírását elolvashatja itt!

A második ünnepi napirendi pontként Tulassay Tivadar rektor úr laudációja után Szende Béla professzor úr vette át a Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztje (polgári tagozata) kitüntetést.