A Magyar Köztársaság elnöke – a miniszterelnök előterjesztésére – nemzeti ünnepünk, március 15-e, az 1848-1849-es forradalom és szabadságharc kezdetének, a modern parlamentáris Magyarország megszületésének napja alkalmából Széchenyi-díjat adományozott:
Dr. Falus András akadémikusnak, immunológusnak, a Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Kar Genetikai, Sejt- és Immunbiológiai Intézet igazgatójának, egyetemi tanárnak.

A Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztje (polgári tagozata) kitüntetést adományozta:
Dr. Faludi Gábornak, az orvostudomány doktorának, a Semmelweis Egyetem Kútvölgyi Klinikai Tömb Pszichiátriai Klinikai Csoport egyetemi magántanárának, osztályvezető főorvosnak.
Dr. Szende Bélának, a Semmelweis Egyetem egyetemi tanárának, az orvostudomány doktorának.

A Magyar Köztársaság Érdemrend tisztikeresztje kitüntetést adományozta:
Dr. Szabó Csabának, A Semmelweis Egyetem Technológiai Transzfer Iroda igazgatójának, az orvostudomány doktorának.

A Magyar Köztársaság Arany Érdemkereszt (polgári tagozat) kitüntetést adományozta:
Dr. Kecskés Lászlónak, a Semmelweis Egyetem Kútvölgyi Klinikai Tömb nyugalmazott belgyógyász főorvosának.

Pro Sanitate elismerésben részesült:
Dr. Szabolcsi Judit egyetemi adjunktus, a Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Kar II. számú Gyermekgyógyászati Klinika Kardiológiai Osztályának vezetője.

Egészségügyi Miniszteri Dicséretben részesült:
Dr. Pápai Judit, A Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Kar, I. számú Patológiai és Kísérleti Rákkutató Intézet egyetemi adjunktusa.

Az Egészségügyi Miniszter Díszoklevele elismerésben részesült:
Dr. György Margit, a Semmelweis Egyetem Álalános Orvostudományi Kar Kardiológiai Tanszék egyetemi adjunktusa

Az Egészségügyi Miniszter Elismerő Oklevele elismerésben részesült:
A Semmelweis Egyetem Kútvölgyi Klinikai Tömb Pszichiátriai Klinikai Csoport kollektívája

Gratulálunk a kitüntetetteknek, és további eredményes munkát kívánunk!