Január 31-én ünnepélyesen is átadtak 4 darab nagytelejsítményű IBM pSeries 650 szervert.
Ezzel a hazai egyetemeken működő informatikai rendszerek egyik legkorszerűbb és legnagyobb szerverfarmja kezdte meg a működését Egyetemünkön. A szerverpark mellé még 550 új munkaállomást is létesült. A munkákat az International System House Kft. végezte, és emellett 8 évig biztosítja a rendszerek üzemeltetését is. A projekten belül bevezetésre kerülnek olyan egymással összekapcsolódó szoftverek, amelyek az Egyetem tevékenységeit teljeskörűen kiszolgálják. A beruházás nagy lépés a világszínvonalú betegadminisztráció, az intézményi és az intézmények közötti adatkezelés, a hatékony és korszerű gazdálkodás megvalósítása érdekében. Az ünnepélyes átadáson Fábián Kálmán az ISH Kft. kereskedelmi igazgatója és dr. Stubnya Gusztáv, a Semmelweis Egyetem Stratégiai és Működésfejlesztési Főigazgatóságának főigazgatója mutatta be az új rendszert.
Ezután az érdeklődők megtekinthették a szerverfarmot.

Fábián Kálmán előadása letölthető PowerPoint formátumban innen!

A képen dr. Stubnya Gusztáv és Fábián Kálmán